Kostol Sedembolestnej Panny Márie Martin-Sever

Horčičné zrnko

"Keď ho sejú do zeme, je najmenšie zo všetkých semien na zemi,
ale keď sa zaseje, vzíde, prerastie všetky byliny a vyháňa veľké konáre,
takže v jeho tôni môžu hniezdiť nebeské vtáky." (Mk4,31-32)

 

Späť na hlavnú stránku

AJ TEBE DAL BOH TALENTY

            Boh stvoril každého z nás jedinečným. Introverti a extroverti, myslitelia a bádatelia, teamoví hráči a individualisti. Milovníci rutiny a fanúšikovia pestrosti. Neexistuje správny či nesprávny temperament, ktorý by mohol či nemohol slúžiť v Božom kráľovstve. Boh potrebuje všetky možné typy osobností, aby sa v Cirkvi zachovala rovnováha a aby práca bola zavŕšená.
            Je príjemné robiť to, na čo nás Boh uspôsobil. Sami vieme, že ak sme donútení slúžiť spôsobom, ktorý nám nevyhovuje, sme plní napätia a extrémne úsilie prináša slabú úrodu.
            Keď Peter kázal počas Turíc, tritisíc ľudí uverilo v Krista. A keď kázal Pavol, istý chlapec tvrdo zaspal a vypadol z okna. Ťažko to mohlo Pavla povzbudiť. Ale aj Pavol pripustil, že kázať nebolo jeho hlavným poslaním. „A bol som u vás slabý a bojazlivý... Moja reč a moje ohlasovanie nespočívali v presvedčivých... slovách (1Kor 2,3-4).
            Ak Pavol nebol rečníkom, o to viac písal. Jeho pero zmenilo svet. Keď ho uvrhli do väzenia, nežiadal nič, len viac papiera, aby mohol ďalej písať. A jeho písané slovo má dodnes dosah na ľudí.
            Poznávajme aj my svoje talenty, rozvíjajme ich v službe Božiemu kráľovstvu a nechcime byť neustále niekým iným. Naším cieľom by nemalo byť žiť dlhšie, ale žiť pre Boha naplno.